Trwa ładowanie...
05-03-2023

Monitoring GPS pojazdów może okazać się nieoceniony w każdym biznesie zajmującym się transportem. Możesz zastosować go zarówno do aut ciężarowych, osobowych, jak i pojazdów budowlanych. Sprawdź, jakie korzyści może przynieść monitoring pojazdów oraz poznaj usługę Zarządzania Flotą Pojazdów w sieci Plus.

Monitoring GPS pojazdów, czyli Zarządzanie Flotą Pojazdów

 

W sieci Plus dostępna jest usługa Zarządzania Flotą Pojazdów. Umożliwia przez całą dobę monitorowanie każdego pojazdu, maszyny, naczepy, czy nawet kontenera należącego do Twojej firmy. Obserwuj całą flotę na szczegółowej mapie z poziomu oprogramowania na smartfony (systemy Android, iOS) lub komputery (systemy Windows i MacOS). Aby skorzystać z usługi, należy ją aktywować. Następnie otrzymujesz od sieci Plus nowoczesny lokalizator GPS podłączony do czujników pojazdu oraz dedykowane oprogramowanie.

Co w skrócie zapewnia Zarządzanie Flotą Pojazdów? Usługa umożliwia monitorowanie w czasie rzeczywistym informacji na temat lokalizacji pojazdu i trasy przejazdu oraz analizę danych o prędkości, zużyciu paliwa, postojach,  stylu jazdy kierowcy, otwieraniu drzwi naczepy, czy wlewu paliwa itd.

Co zyskujesz stosując monitoring floty?

 

Monitoring floty, poprzez wykorzystanie usługi Zarządzania Flotą Pojazdów, niesie wiele korzyści. Dla wielu użytkowników główną zaletą będzie możliwość ustalenia dokładnej lokalizacji pojazdu. Dane wyświetlisz z poziomu dedykowanej aplikacji lub platformy online. Przekłada się to na zwiększenie bezpieczeństwa pracowników oraz firmowej floty pojazdów. Stosując monitoring GPS pojazdu, łatwiej odzyskasz go w razie ewentualnej kradzieży. Jednocześnie usługa zapewnia także kontrolę nad tym, co dzieje się z samochodem (lub innym pojazdem) – zbieraj dane na temat: lokalizacji, trasy i prędkości pojazdu, zużycia paliwa, obrotów silnika, średniej prędkości, czasu pracy na biegu jałowym, sytuacji na trasie i wielu innych.

Korzystanie z Zarządzania Flotą Pojazdów przynosi także oszczędności dla Twojego biznesu – pozwalając zredukować nawet do 30% koszty eksploatacji Twojej floty. Nadzorujesz pracę kierowców – sprawdź, czy Twoi kierowcy nie przekraczają prędkości oraz przestrzegają godzin pracy (co pozwoli unikać przeciążenia pracowników i zapewnić im bezpieczeństwo, a także zapobiegnie ewentualnym mandatom). Ponadto możesz upewniać się, czy kierowcy nie wykorzystują służbowego auta do celów prywatnych. Dzięki usłudze ustalasz optymalne trasy. Możesz w ten sposób unikać opóźnień w dotarciu do celu, a nawet zminimalizować ryzyko niebezpiecznych sytuacji na drodze z udziałem Twojej floty. Możesz też negocjować zniżki ubezpieczeń OC, AC i innych, ponieważ dodatkowo chronisz swoje pojazdy. Mniej wypadków to także niższe ceny ubezpieczeń.

W jakiej branży zastosować monitoring GPS pojazdów?

 

Monitorowanie  lokalizacji pojazdów cieszy się dużym zainteresowaniem w branży transportowej i logistyce. Zapewnia możliwość ustalenia dokładnego położenia samochodu, co sprawia, że w sytuacji kryzysowej możesz szybciej udzielić pomocy kierowcy. Z kolei w branżach  związanych z handlem oraz sprzedażą masz możliwość kontroli czasu pracy w samochodzie służbowym. Ponadto monitorowanie pojazdów sprawdzi się także w budownictwie oraz firmach – wypożyczalniach aut (możesz monitorować dokładne dane na temat samochodów).

Zaawansowane funkcjonalności usługi Zarządzanie Flotą Pojazdów w Plusie

 

Usługa Zarządzania Flotą Pojazdów w sieci Plus to  wiele bardzo przydatnych funkcjonalności. Przede wszystkim jest to możliwość monitorowania bieżącej lokalizacji pojazdów w oparciu o GPS/GLONASS na precyzyjnej mapie cyfrowej. Warto wiedzieć, że w każdym pojeździe z zamontowanym lokalizatorem uzyskasz szczegółowe informacje o trasie, miejscach i czasach postojów oraz widok historii trasy wyświetlany na cyfrowej mapie. Sam lokalizator można podłączyć w aucie do złącza OBDII. Usługa pozwala Ci także na:

  • wyznaczanie i obliczanie kosztów trasy,
  • kontrolę wielu parametrów auta m.in.: obrotów silnika, czasu pracy silnika, wychylenia pedału gazu, poziomu paliwa, poziomów napięć, temperatury wewnątrz i na zewnątrz pojazdu,
  • zdalne  wsparcie kierowcy,
  • możliwość podłączenia czytników kart do identyfikacji kierowców,
  • detekcję zdarzeń (możliwość wykrywania wypadków),
  • grupowanie pojazdów i nadawanie kierowcom stref pracy,
  • możliwość zdalnego odcięcia zapłonu,
  • odczyt tachografu cyfrowego,
  • możliwość komunikacji SMS z kierowcami,
  • możliwość sprawdzenia w czasie rzeczywistym, czy na planowanej trasie nie zdarzył się wypadek, czy nie utworzył się korek lub nie rozpoczęły roboty drogowe,
  • możliwość podłączenia przycisków alarmowych i innych czujników,
  • kontrolę włączenia stacyjki,
  • możliwość analizy stylu jazdy kierowcy,
  • precyzyjną wyszukiwarkę adresów,
  • dostęp do raportów oceniających styl jazdy kierowcy,
  • dostęp do analiz i raportów ułatwiających np. kontrolę czasu pracy.
Polecane
31-08-2022

Technologia 5G – wyzwania i możliwości [wywiad]

O możliwościach zastosowań technologii 5G opowiedziała nasza ekspertka, Magdalena Raczko, Kierownik Sprzedaży Plus dla Biznesu. Gdzie sieć 5G sprawdza się najlepiej a w jakich zastosowaniach lepiej sięgnąć po inne rozwiązania? Jaki związek ma 5G z koncepcją Smart City i Przemysłem 4.0? O tym przeczytasz w najnowszym wydaniu Raportu ITwiz BEST100.
Czytaj dalej