Trwa ładowanie...
Czym jest Publiczny Adres IP

Publiczny Adres IP to unikalny, niezmienny numer umożliwiający identyfikację w sieci.

Usługa pomaga tworzyć intranety firmowe, przesyłać dane z niewielkich sieci telemetrycznych (np. kamer przemysłowych, systemów miejskich) oraz korzystać ze zdalnego pulpitu.

Możesz też skonfigurować własne tunele VPN.

Chcesz wiedzieć, ile możesz zaoszczędzić na Publicznym Adresie IP? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy spersonalizowane wyliczenia.

Korzyści Publicznego Adresu IP w Plusie
Zasięg na cały świat
Oszczędność na budowie infrastruktury
Kontrola urządzeń połączonych w sieć
Twój unikalny adres IP

Publiczny Adres IP jest przeznaczony tylko dla Ciebie. Gwarantujemy, że nie przydzielimy go nikomu innemu.

Abyś mógł korzystać z Publicznego Adresu IP w Plusie, niezbędne jest
posiadanie karty SIM w naszej sieci.

Publiczny Adres IP - FAQ
Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Publiczny adres IP to unikalny, niezmienny numer umożliwiający identyfikację w sieci. Dzięki niemu możesz m.in. połączyć się z komputerem służbowym z dowolnego miejsca. Prywatny adres IP ma każde urządzenie będące np. wewnątrz sieci firmowej i służy do identyfikacji tych urządzeń tylko wewnątrz tej sieci.

Korzystanie z publicznego adresu IP w Plusie jest możliwe wyłącznie dla użytkowników mających karty SIM w naszej sieci. Otrzymany adres IP jest przeznaczony tylko dla Ciebie – Plus gwarantuje, że nie przydzieli go nikomu innemu.

Publiczny adres IP jest stały i – jak wskazuje nazwa – ogólnodostępny. Nie możesz ukryć publicznego adresu IP przed dostawcą usług internetowych. Możesz jednak ukryć swój adres IP przed odwiedzanymi witrynami internetowymi, a także zaszyfrować transfer danych (w ten sposób ukrywając ruch przed usługodawcą internetowym), najpierw filtrując dane przez wirtualną sieć prywatną (VPN). Korzystanie z usługi VPN powoduje dodanie kolejnego usługodawcy internetowego na końcu żądania, przed otwarciem innej witryny internetowej. Usługa ta daje wiele możliwości. Należy jednak przede wszystkim zawsze pamiętać o bezpieczeństwie – m.in. na bieżąco aktualizuj oprogramowanie routera oraz zmień jego domyślne hasło na silne i trudne do złamania.

To kwestia indywidualna, ale każda firma może skorzystać z publicznego adresu IP. Jeśli tylko widzisz w swoim biznesie zastosowanie dla powyższej usługi, skontaktuj się z naszym doradcą biznesowym.

Warto podkreślić zasięg usługi, który obejmuje cały świat. Gdziekolwiek jesteś, zyskujesz dostęp do wewnętrznych zasobów firmy i łącząc się np. ze swoim służbowym komputerem. Publiczny adres IP w Plusie umożliwia generowanie oszczędności związane z budową infrastruktury i uzyskaniem kontroli nad urządzeniami pracującymi w sieci.

Plus posiada status LIR (Lokalny Rejestr Internetowy). Umożliwia to oferowanie Klientom usługi w zakresie pozyskiwania i utrzymywania zasobów numeracyjnych przyznawanych przez RIR (Regionalny Rejestr Internetowy), którym dla obszaru Europy jest organizacja RIPE.

Na mocy umowy z RIPE świadczymy usługi pozyskiwania i utrzymywania internetowych zasobów numeracyjnych, takich jak: numery systemów autonomicznych (ASN), klasy adresowe typu Provider Independent – zarówno dla protokołu IPv4, jak i nowego standardu IPv6. PA (Provider Aggregatable) to adresy z puli operatora sieci Plus nadane przez RIPE, są to adresy które udostępniamy Klientom.

Jeśli jesteś zainteresowany usługą Publicznego Adresu IP, skontaktuj się z naszym Doradcą Biznesowym, który odpowie na Twoje pytania i pomoże w aktywacji usługi.
Usługa powiązana

Prywatny APN

Potrzebujesz bardziej zaawansowanego i rozbudowanego rozwiązania?
Skorzystaj z usługi Prywatnego APN — Twojej bezpiecznej, wydzielonej i odseparowanej sieci transmisji danych 2G, 3G i LTE.

Sprawdź również
left arrow
right arrow
Karty Telemetryczne M2M
Platforma SmartM2M
Zarządzanie Urządzeniami Mobilnymi