Trwa ładowanie...
IoT/M2M

Pojęcie Internetu rzeczy określa sieć połączonych i komunikujących się między sobą urządzeń, w których udział człowieka zostaje ograniczony do koniecznego minimum. Jest to działanie M2M, czyli „machine to machine”. Przedmiotem w Internecie rzeczy może być dowolne urządzenie, będące w stanie nawiązać połączenie z siecią – od małego czujnika, po samochód, czy samolot. Wysyłka danych może odbywać się pomiędzy dowolną ilością urządzeń, w zależności od tego jak dużą strukturę/sieć chcesz zbudować. Dzięki rozwiązaniom IoT/M2M nie tylko nasze domy ale także przedsiębiorstwa, czy miasta mogą działać w zdecydowanie bardziej inteligentny sposób, co ma też ogromny wpływ na ekonomię czy ekologię.

Smart city, smart life, smart business

Dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranej technologii i sieci transmisji danych, jesteśmy w stanie zaoferować naszym Klientom szereg kompleksowych rozwiązań, ułatwiających zdalne zarządzanie urządzeniami zarówno w naszych domach, jak i przedsiębiorstwach, a także całych gminach czy miastach. Dzięki inteligentnym urządzeniom i akcesoriom IoT firmy mogą nie tylko odkryć sposoby na wydajniejszą pracę. Mogą na przykład zawczasu wykryć potencjalne awarie i problemy, by im zapobiec i uniknąć poważniejszych konsekwencji.

IoT w naszej codzienności

Zobacz przykładay zastosowania rozwiązań M2M

Zarządzanie odpadami
Dzięki rozwiązaniom M2M możesz kontrolować stopień wypełnienia śmietników odpadami i lepiej zarządzać ich wywozem.
Czujniki
Dzięki rozwiązaniom M2M możesz stale dokonywać pomiarów np. w trudno dostępnych miejscach bez udziału człowieka i dostosować do nich pracę innych urządzeń.
Rowery / hulajnogi miejskie
Dzięki rozwiązaniom M2M możesz monitorować położenie sprzętu oraz jego dostępność, udostępniając te informacje np. za pomocą aplikacji.
Oświetlenie miejskie
Dzięki rozwiązaniom M2M możesz sterować oświetleniem miejskim - nie tylko jego włączeniem/wyłączeniem, ale także natężeniem w zależności od pory dnia.
Przemysł
Dzięki rozwiązaniom M2M możesz zautomatyzować procesy w swoim przedsiębiorstwie, oszczędzając zarówno czas jak i pieniądze, a także zapobiegać szkodom i awariom.
Rolnictwo
Dzięki rozwiązaniom M2M możesz np. dokonywać pomiarów niezbędnych do zautomatyzowanego zarządzania gospodarstwem i maszynami, a także zapobiegać szkodom i awariom.
Dostępne technologie
Planujesz montaż czujników pomiarowych? Chcesz zautomatyzować procesy w swoim przemyśle? A może chcesz usprawnić zarządzanie odpadami komunalnymi w swojej gminie? Sprawdź która technologia będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem!
NB-IoT
Idealne rozwiązanie dla opomiarowania w trudno dostępnych miejscach.
LTE/3G/4G
Najlepsza technologia dla rozwiązań o dużej częstotliwości zmiennych danych.
5G
Najlepsza technologia dla rozwiązań wymagających minimalnych opóźnień i dużych wolumenów danych.
Co jest potrzebne do zarządzania M2M
Sprawdź jakich usług potrzebujesz, aby sprawnie i skutecznie zarządzać M2M
Karty telemetryczne M2M
W nasze karty M2M wyposażyliśmy już 2 miliony urządzeń!
Platforma SmartM2M
Innowacyjne narzędzie do masowego zarządzania Twoją siecią telemetryczną.
Prywatny APN
Zabezpiecz swoją sieć telemetryczną!
Czytaj także
Przeczytaj najnowsze artykuły dotyczące rozwiązań IoT dla Twojej firmy.
14-09-2023
Przemysł 4.0 – jakie są korzyści dla biznesu?
Nowoczesne rozwiązania i technologie wprowadzane m.in. w celach zwiększenia efektywności prowadzonego biznesu są znakiem nieustannego rozwoju. Coraz większa automatyzacja procesów produkcyjnych, rozwiązania IoT i M2M czy wreszcie sztuczna inteligencja. Zobacz, czym jest Przemysł 4.0 oraz jakie zmiany i korzyści wnosi ta koncepcja do ogólnoświatowego biznesu.
04-07-2023
Czym jest smart metering i jak wykorzystać go w biznesie
Istnieje coraz więcej rozwiązań typu smart, które wpływają korzystnie na rozwój działalności biznesowej z wielu branż. Jedną z nich jest smart metering – dowiedz się, czym jest ten system i w jaki sposób może sprawdzić się w Twoim biznesie. Poznaj również technologię NB IoT oraz jej możliwości.
26-06-2023
Smart City - czym jest i jak ułatwia życie
Coraz częściej korzystamy z inteligentnych rozwiązań na co dzień – smartfony, smart TV, a nawet urządzenia obejmujące segment smart home. Na większą skalę inteligentne rozwiązania przyczyniają się do rozwoju miast i w efekcie poprawy jakości codziennego życia. Zobacz, czym jest smart city oraz poznaj przykłady inteligentnych rozwiązań w miastach.
14-03-2023
Obszary automatyzacji procesów w firmie
Rozwój nowych technologii, a także tak zwanego IoT (ang. Internet of Things, czyli Internetu rzeczy), przyczynia się do automatyzacji procesów w wielu branżach. Ta automatyzacja służy zaś przede wszystkim zwiększeniu efektywności i produktywności podejmowanych działań w biznesie. Sprawdź, jak w praktyce można dokonać automatyzacji procesów w firmie oraz w jakich obszarach sprawdzą się tego typu rozwiązania. 
19-01-2023
Zarządzanie kartami sim - karty M2M
SmartM2M to platforma do monitoringu firmy, dzięki możliwości zarządzania kartami sim M2M i całą siecią telemetryczną. Czym jest karta SIM telemetryczna? Wygląda jak zwykła karta SIM, ale to tylko pozory, szczególnie, jeśli mówimy o kartach M2M klasy przemysłowej, charakteryzujących się większą trwałością i wydłużoną żywotnością.
16-01-2023
Internet rzeczy – zobacz rozwiązania IoT dla swojego biznesu
Internet rzeczy znajduje zastosowanie w wielu branżach i gałęziach biznesu. Sprawdź, jakie są korzyści stosowania IoT w firmie oraz co oferuje sieć Plus.