Trwa ładowanie...
Czym są rozwiązania EMM

EMM - Enterprise Mobility Management - to rozwiązanie dla Firm chcących rozwijać swoje biznesy poprzez integrację urządzeń firmowych w jeden system, zapewniający bezpieczeństwo danych oraz zintegrowany z innymi systemami informatycznymi firmy.

Każdy z pracowników ma przynajmniej jedno narzędzie mobilne do pracy jak telefon komórkowy, tablet, smartwatch czy laptop. W jednym momencie urządzenia te można zdalnie skonfigurować, wyposażając
w potrzebne do pracy aplikacje czy pliki (np. raporty) co daje pełną swobodę, komfort pracy a to dalej przekłada się na jej efektywność.

Zalety rozwiązania - czym jest MDM

Zaletami tego rozwiązania jest zarządzanie urządzeniami mobilnymi, czyli Mobile Device Management- MDM, które jest integralną częścią rozwiązania EMM.

W przypadku zgubienia, uszkodzenia, kradzieży urządzeń firmowych nieoceniony jest dostęp do nich a wtedy możliwość usunięcia danych, resetowania zdalnego i zarządzania oprogramowaniem urządzenia (od jego aktualizacji po konfigurację)

System daje również możliwości weryfikacji rejestracji urządzeń - ich raportowania w celu np. egzekwowania przestrzegania zasad (firmy)

Korzyści rozwiązań EMM/MDM
Niższe koszty dla firmy
Uproszczone procesy
Większa wydajność produktowa
Zaufani partnerzy rozwiązań EMM/MDM
Poznaj naszą ofertę i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.
Techstep
Zdalne zarządzanie bezpieczeństwem danych na urządzeniach mobilnych.
Proget
Jedyne polskie rozwiązanie do zarządzania flotą urządzeń mobilnych.
Samsung KNOX
Wielopoziomowe zabezpieczenia i zdalna konfiguracja urządzeń Samsung z Androidem.
Czytaj także
Przeczytaj najnowsze artykuły dotyczące rozwiązań EMM/MDM dla Twojej firmy.
17-08-2023
Bezpieczna poczta email i jej prywatność w firmie
W dzisiejszym świecie bardzo często posługujemy się pocztą email – zarówno w sprawach prywatnych, jak i zawodowych. Istnieje jednak wiele typów zagrożeń, na które należy uważać podczas korzystania z firmowej poczty email. Cyberprzestępcy szukają coraz bardziej wyrafinowanych technik, aby uzyskać dostęp do naszych danych. Warto wiedzieć, jak bezpiecznie korzystać z poczty elektrycznej.
06-07-2023
Odzyskiwanie danych w firmie – jak przywrócić wrażliwe dane?
Firmy przetwarzają i zapisują mnóstwo danych. Bardzo ważne jest ich odpowiednie przechowywanie oraz zabezpieczenie. Jeśli je stracisz, to jedyną opcją stanie się odzyskiwanie danych. To złożony proces. Istnieje ryzyko, że zakończy się niepowodzeniem. W jaki sposób można się przed tym uchronić i jak wdrożyć odzyskiwanie danych firmowych?
26-06-2023
Wycieki danych z firmy – zabezpieczenia i konsekwencje
Bez względu na to, czy przedsiębiorca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, czy spółkę cywilną lub handlową, jest zobowiązany prawnie do ochrony danych, m.in. zgodnie z definicją wskazaną w RODO. Co zatem zrobić w przypadku, gdy zdarzają wycieki danych? Jak sobie z nimi radzić? Poznaj rozwiązania dla biznesu od sieci Plus.
14-05-2023
Czym jest EMM/MDM – usługa zarządzania urządzeniami mobilnymi
Zdalna praca, zdalny dostęp, zdalne zarządzanie – to tylko wybrane hasła charakteryzujące nowoczesny cyfrowy biznes. Upowszechnienie się pracy hybrydowej i zdalnej sprawia, że przedsiębiorstwa stają przed wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa firmowych danych oraz sprawności urządzeń mobilnych niezbędnych do wypełniania codziennych obowiązków. Jednocześnie istotne jest, aby komunikacja za pomocą tych wielu narzędzi była bezpieczna.
Jeśli jesteś zainteresowany rozwiązaniami EMM/MDM, skontaktuj się z naszym Doradcą Biznesowym, który odpowie na Twoje pytania i pomoże w aktywacji usługi.