Trwa ładowanie...
Czym jest Internet Symetryczny

Internet Symetryczny (SDI) to usługa, która gwarantuje komfortowe i niezawodne połączenie z siecią. Działa na dedykowanych łączach, których nie współdzielisz z innymi użytkownikami naszej sieci.

Możesz błyskawicznie i bezpiecznie publikować wszelkie materiały reklamowe, sprzedażowe, czy usługowe w globalnej sieci Internet. Dzięki temu szybciej i łatwiej dotrzesz do nowych klientów.

Usługa jest dedykowana firmom i instytucjom, które generują znaczne ilości danych i chcą się nimi bezpiecznie dzielić online ze swoimi partnerami i klientami.

Równie wysoka prędkość światłowodu i radiolinii

Gwarantujemy wysoką (do 10 Gbps) i stabilną prędkość transmisji danych niezależnie od rodzaju łącza — możesz wybrać łącze światłowodowe lub radiowe.

Dzięki rozległej sieci Polkomtel obejmującej ponad 99% powierzchni kraju Usługę Internet Symetryczny możemy uruchomić prawie w każdym miejscu.

Dlaczego Internet Symetryczny w Plusie sprawdza się w dużych firmach?

Łącze symetryczne

taka sama, wysoka prędkość pobierania i wysyłania danych — nawet do 10 Gbps

duże pliki mogą być szybko przesyłane w obie strony, co jest ważne przy pracy nad złożonymi projektami

dedykowane łącze tylko dla Twojej firmy

stabilne, niezawodne połączenie

SLA — gwarantowana stała dostępność usługi i błyskawiczna obsługa serwisowa

Łącze asymetryczne

prędkość wysyłania danych jest zwykle nawet 10x niższa niż prędkość pobierania

utrudnione przesyłanie dużych plików

konieczność współdzielenia łącza z innymi użytkownikami

możliwe zakłócenia w połączeniu

brak SLA

Łącze symetryczne

Łącze asymetryczne

taka sama, wysoka prędkość pobierania i wysyłania danych — nawet do 10 Gbps

prędkość wysyłania danych jest zwykle nawet 10x niższa niż prędkość pobierania

duże pliki mogą być szybko przesyłane w obie strony, co jest ważne przy pracy nad złożonymi projektami

utrudnione przesyłanie dużych plików

dedykowane łącze tylko dla Twojej firmy

konieczność współdzielenia łącza z innymi użytkownikami

stabilne, niezawodne połączenie

możliwe zakłócenia w połączeniu

SLA — gwarantowana stała dostępność usługi i błyskawiczna obsługa serwisowa

brak SLA

Korzyści Internetu Symetrycznego
Szybkość

Gwarantowana przepustowość dostosowana do bieżących potrzeb firmy — od 1 Mbps do 10 Gbps

Zasięg

Możliwości świadczenia usługi w całej Polsce, również w trudno dostępnych lokalizacjach pozbawionych infrastruktury telekomunikacyjnej

Zabezpieczenie

Możliwość podłączenia innego operatora jako zabezpieczenie usługi.

Wsparcie

Pomoc w rejestracji numeracji IP i systemów AS w RIPE

Elastyczność

Usługa realizowana poprzez sieć światłowodową lub radiolinię w paśmie licencjonowanym

Monitoring 24/7

Pełny monitoring usługi 24/7 oraz korzystne SLA (Service Level Agreement — umowa o gwarantowanym poziomie świadczenia usług)

Ruch IP

Najwyższe parametry transferu ruchu IP w sieci krajowej i międzynarodowej

Publiczne IP

Możliwość skorzystania z puli publicznych adresów IP

Zdalna kontrola firmy

Usługa Internet Symetryczny pozwala na podłączenie wszystkich oddziałów stacjonarnych, pracowników mobilnych, czy np. sieci partnerskich w jeden system nadzoru.

Kontrola stanów magazynowych, obieg dokumentów, faktur, itd. stanie się prostszy, gdy wszyscy zainteresowani mają stały i niezawodny dostęp do udostępnianych przez Ciebie systemów, czy aplikacji.

Dołącz do nowoczesnej sieci Plusa

Uruchamiając usługę Internet Symetryczny dołączasz do jednej z największych sieci internetowych w Polsce.

Posiadamy ponad 5 000 km sieci światłowodowej, ponad 700 węzłów agregacyjnych i ok. 10 000 węzłów dostępowych. Dysponujemy sieciami oraz punktami wymiany ruchu IP ze wszystkimi liczącymi się operatorami w kraju oraz własne, niezależne międzynarodowe punkty styku.

Obsługujemy ruch IP powyżej 600 Gb/s, a nasze profesjonalne centrum zarządzania siecią pracuje w trybie 24/7.

Zapewniamy pełne wsparcie przy projektowaniu usługi, aby była perfekcyjnie dostosowana do potrzeb Twojej firmy.

Internet Symetryczny - FAQ
Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Usługa Internet Symetryczny w Plusie to” strzał w dziesiątkę” dla firm i instytucji generujących i przetwarzających duże ilości danych. Dzięki tej właśnie usłudze mogą bezpiecznie dzielić się nimi online ze swoimi partnerami i klientami, dokonywać skomplikowanych analiz, raportów i predykcji.

Sieć Plus oferuje dostosowanie gwarantowanej przepustowości transferu danych do aktualnego zapotrzebowania firmy. Minimalna prędkości zaczyna się od 1 Mb/s, a maksymalna sięga aż do 10 Gb/s.

Plus gwarantuje stabilną szybkość usługi bez względu na wybrany rodzaj łącza. Do wyboru  dajemy Ci łącze światłowodowe lub radiowe.

Po pierwsze, Internet Symetryczny oferuje identyczną, bardzo wysoką prędkość zarówno pobierania, jak i wysyłania danych – nawet do 10 Gb/s. Standardowe, asymetryczne połączenie z Internetem oferuje zazwyczaj nawet 10 razy niższą szybkość wysyłania niż pobierania danych.

Po drugie, wykorzystując Internet Symetryczny, można szybko i bezpiecznie przesyłać nawet bardzo duże pliki na duże odległości w czasie rzeczywistym.

Po trzecie, Internet Symetryczny w Plusie oferuje dedykowane, ”szyte na miarę” łącze tylko dla Twojej firmy. Nie musisz współdzielić go z innymi użytkownikami.

Po czwarte, połączenie z wykorzystaniem Internetu Symetrycznego jest stabilne, bez ryzyka występowania nagłych zakłóceń.

Po piąte, Internet Symetryczny ma zapewnioną stałą dostępność usługi oraz błyskawiczną obsługę serwisową  gwarantowaną SLA (Service Level Agreement).

Plus zapewnia możliwości świadczenia usługi na terenie całej Polski, jak również poza jej granicami. Dotyczy to także trudno dostępnych lokalizacji pozbawionych infrastruktury telekomunikacyjnej.

Tak, np. z usługą Publiczny Adres IP, która oferuje stały adres IP. Internet  Symetryczny jest także adresem identyfikacyjnym konkretnego urządzenia w publicznej sieci.

Plus ma ogromną i rozbudowaną infrastrukturę telekomunikacją, składającą się z ponad 5000 km sieci światłowodowej, ponad 700 węzłów agregacyjnych i około 10000 węzłów dostępowych. Dysponuje ponadto własnymi międzynarodowymi punktami styku, a także sieciami i punktami wymiany ruchu IP z kluczowymi operatorami w kraju i za granicą.

Jeśli jesteś zainteresowany usługą Internet Symetryczny, skontaktuj się z naszym Doradcą Biznesowym, który odpowie na Twoje pytania i pomoże w aktywacji usługi.
Usługa powiązana

Publiczny Adres IP

Publiczny Adres IP to stały adres IP, który jest też adresem identyfikacyjnym danego urządzenia w publicznej sieci Internet. Wygodnie łącz się z dowolnego miejsca i kontroluj wszystkie urządzenia w sieci.

Sprawdź sam, jakie to proste!

Sprawdź również
left arrow
right arrow
Prywatny APN
Wirtualna Centrala Telefoniczna
Pakiet Biurowy Microsoft 365