Trwa ładowanie...
Czym jest Platforma smartM2M

Platforma smartM2M to nowoczesna usługa, która pozwala Ci kompleksowo i zdalnie zarządzać kartami SIM M2M, czyli całą siecią telemetrii.

Niezależnie od tego, czy Twoja firma posiada liczniki mediów, czujniki alarmowe, kamery przemysłowe, bankomaty, automaty z żywnością, pojazdy, maszyny lub jeszcze inne urządzenia, my zapewnimy Ci doskonałą i niezawodną łączność między wszystkimi elementami Twojej aplikacji.

Twój fizyczny produkt jest nieustannie połączony z Internetem. Dzięki temu staje się inteligentnym urządzeniem wzbogacającym Twój model biznesowy. Dołącz do cyfrowej rewolucji!

Zarządzaj rozproszoną infrastrukturą

Poprzez połączenie aplikacji na komputer i czujników z naszą infrastrukturą zyskujesz pełną kontrolę nad transferem danych.

Na jednym ekranie możesz ustalić lokalizację wszystkich swoich rozproszonych urządzeń i monitorować ich stan w czasie rzeczywistym.

Platforma smartM2M nie tylko doskonale integruje się z Twoimi firmowymi systemami, ale również dostosowuje się do stale zmieniających się potrzeb rynku, abyś miał jeszcze lepszą kontrolę nad całą telemetrią.

Zwiększaj wydajność i zmniejszaj koszty

Intuicyjna Platforma smartM2M umożliwia Ci sprawne zarządzanie telemetrią, monitorowanie stanu sieci, błyskawicznie reagowanie na awarie oraz analizowanie przesyłanych danych, co pozwala udoskonalać system i zwiększać jego wydajność.

Platforma smartM2M automatyzuje procesy robocze między urządzeniami, a Ty masz dostęp do raportów w czasie rzeczywistym. To obniża koszty operacyjne.

Obsługa transmisji z obcego APNa

Jeśli już posiadasz rozbudowaną sieć M2M, Platforma smartM2M będzie idealnym narzędziem do zarządzania tego typu siecią — nasza usługa obsługuje ruch za pośrednictwem obcego APN.

Dzięki temu możesz łączyć się z wieloma dostawcami usług, rozwiązań teleinformatycznych i urządzeń za pomocą jednej Platformy smart M2M.

Geolokalizacja SIM M2M

Usługa Platformy smartM2M daje Ci dostęp do szeregu przydatnych funkcji.

Jedną z nich jest geolokalizacja karty SIM z wizualizacją na mapach, co podnosi bezpieczeństwo urządzeń, które są elementami sieci M2M.

Platforma smartM2M — korzyści dla Twojego biznesu
Efektywne zarządzanie

Intuicyjny interfejs Platformy smartM2M jest oparty na przyjaznych rozwiązaniach webGUI i perfekcyjnie zintegrowany na bazie dedykowanego API z Twoimi firmowymi systemami zarządczymi. Możesz łatwo aktywować lub dezaktywować karty SIM M2M oraz ustawiać indywidualne konfiguracje i limity.

Bezpieczeństwo danych

Transmisja danych jest chroniona prawem telekomunikacyjnym, szyfrowana i przesyłana z wykorzystaniem prywatnego APN, więc chronisz firmę przed atakami cyberprzestępców oraz nieautoryzowanym wyciekiem tajemnic handlowych.

Zdalna diagnostyka

Usługa umożliwia Ci zdalną diagnostykę kart i urządzeń bez konieczności wysyłania zespołu technicznego, co przyspiesza procesy i pozwala oszczędzać na kosztach napraw. Która karta SIM M2M zużywa najwięcej danych? Czy któreś urządzenie, jest offline? Miej oko na wszystko w czasie rzeczywistym.

Niezawodność transferu

Dane telemetryczne przesyłamy wyłącznie w pasmach licencjonowanych dzięki systemom klasy operatorskiej — masz na to nasze gwarancje SLA, które monitorujemy w trybie 365/24/7.

Platforma Smart M2M - FAQ
Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

M2M, czyli machine to machine (ang.), to, jak podpowiada anglojęzyczna nazwa, technologie umożliwiające różnego rodzaju maszynom/ urządzeniom komunikowanie się między sobą, w sposób ciągły i bez udziału człowieka. Podstawową rolą M2M jest zbieranie danych z urządzeń pomiarowych i przesyłanie ich dalej. Bardziej zaawansowane systemy są w stanie przetworzyć otrzymane od innych maszyn informacje i wykonywać na ich podstawie określone komendy lub wysyłać odpowiedzi.  

Standardowa karta SIM M2M z wyglądu podobna jest do zwykłej karty SIM. Jednak wzmocnione karty M2M klasy przemysłowej charakteryzują się większą trwałością, z myślą o wykorzystaniu ich w trudnych warunkach przemysłowych – to między innymi takie parametry, jak odporność na niskie i wysokie temperatury (-35oC do nawet +85oC), zwiększoną wilgotność czy wibracje. Karty klasy przemysłowej mają przedłużoną żywotność do nawet 10 lat pracy w trudnych warunkach. Oferujemy także chip typu MFF2, wlutowywany na płycie głównej urządzenia na stałe.

Nasza platforma smartM2M to usługa służąca do zarządzania wieloma kartami SIM, pozwala np. lokalizować równocześnie grupę wielu kart na mapie. 

Tak, sprawdzi się w każdej branży, w której wykorzystywane są urządzenia i karty M2M. Coraz częściej o rozwiązaniach machine to machine mówi się w kontekście Przemysłu 4.0 ale też zarządzania flotą pojazdów oraz innych urządzeń firmowych, a także w segmencie urządzeń pomiarowych, zdalnego sterowania, alarmowych czy monitoringu. To sprawia, że wachlarz branż, w których M2M i związana z nim platforma smartM2M jest szeroki, i obejmuje między innymi: ochronę mienia, branże transportową i logistyczną, branżę energetyczną, ochronę zdrowia, bankowość, FCMG przemysł i rolnictwo.

Komunikacja M2M sprawdza się też w administracji publicznej, rozwiązaniach typu Smart City, pozwalających podnosić efektywność codziennych zadań administracji – na przykład opomiarowaniu mediów, zarządzaniu ruchem drogowym czy monitorowaniu stanu zanieczyszczenia powietrza.  

Co więcej, możesz połączyć czujniki i aplikacje funkcjonujące już w Twojej firmie z infrastrukturą klasy operatorskiej od Plusa i rozbudowywać swoją sieć rozwiązań M2M.

Bezpieczeństwo gromadzenia i przekazywania danych jest dla nas ważne, dlatego nieodłącznym elementem usługi telemetrycznej Plusa jest łączność za pomocą prywatnego APN. Innymi działaniami, służącymi podnoszeniu bezpieczeństwa danych naszych klientów, jest szyfrowanie komunikacji, separacja klienckich baz danych oraz rozdzielanie ruchu pomiarowego od telemetrycznego. Dane przesyłamy wyłącznie w pasmach licencjonowanych, co zapewniają gwarancje SLA. Ponadto, wykorzystanie urządzeń i kart M2M umożliwia wyeliminowanie ryzyka spowodowanego ludzkimi błędami, tak powszechnymi przy powtarzalnych czynnościach.

Aby do takiej komunikacji M2M doszło, potrzebne są odpowiednie urządzenia wyposażone w dedykowane karty SIM, a także dostęp do sieci i dedykowana aplikacja zbierająca dane z różnych urządzeń, w naszym przypadku – platforma smartM2M. Wszystkie te elementy możesz zintegrować z własnymi systemami zarządczymi na bazie dedykowanego API, by w najwygodniejszy dla Ciebie sposób analizować pozyskane informacje.

Click here to configure News
Jeśli jesteś zainteresowany usługą Platformy smartM2M, skontaktuj się z naszym Doradcą Biznesowym, który odpowie na Twoje pytania i pomoże w aktywacji usługi.
Usługa powiązana

Karty Telemetryczne M2M

Połącz urządzenia i maszyny w inteligentną sieć telemetryczną i komunikuj się z nimi zdalnie.

Sprawdź sam, jakie to proste!

Sprawdź również
left arrow
right arrow
Prywatny APN
Lokalizacja Urządzeń Mobilnych
Zarządzanie Urządzeniami Mobilnymi