Trwa ładowanie...
Czym jest Łącze Dzierżawione

Łącze Dzierżawione to usługa łącząca dwie lokalizacje firmy za pomocą linii światłowodowej lub radiowej. Działa na dedykowanych łączach, których nie współdzielisz z innymi użytkownikami naszej sieci.

Gwarantujemy bezpieczny, niezmienny i nieograniczony transfer nawet wrażliwych danych w obie strony.

Z Łącza Dzierżawionego korzystają firmy i instytucje, którym zależy na niezawodnej transmisji danych, możliwości wykonywania wysokiej jakości połączeń telefonicznych i wideo oraz zdalnym zarządzaniu i kontrolowaniu procesów.

Pełna personalizacja

Personalizujemy usługę tak, aby była ściśle dopasowana do potrzeb Twojej firmy
i była maksymalnie efektywna w działaniu.

To my uruchamiamy Łącze Dzierżawione i zapewniamy kompleksową obsługę
w trybie 24/7.

W każdym momencie możesz skorzystać ze wsparcia naszych specjalistów.

Zasięg na całym świecie

Chcesz połączyć dwa oddziały firmy położone w różnych miejscach na świecie? Zrobimy to!

Usługa Łącza Dzierżawionego jest dostępna na całym świecie — jeśli tylko są tam dostępne zasoby telekomunikacyjne. W innych państwach realizujemy ją poprzez pośrednictwo naszych operatorów partnerskich, dzięki którym możemy oferować doskonałą jakość i profesjonalną obsługę dostosowaną do lokalizacji.

Niezależnie od miejsca, to my odpowiadamy za to, aby Łącza Dzierżawione działały perfekcyjnie.

Korzyści Łącza Dzierżawionego
Gwarancja przepustowości

Gwarantujemy ustaloną w umowie przepustowość.
Możesz przesyłać nieograniczoną ilość danych

Bezpieczeństwo

Z łącza korzysta tylko i wyłącznie Twoja firma.
Nikt z zewnątrz nie ma do niego dostępu

Niezależność

Usługa uniezależnia firmę od ograniczeń publicznej sieci i jej ograniczeń

Wsparcie

W każdym momencie możesz skorzystać
z wyspecjalizowanego wsparcia technicznego

Elastyczność

Usługa realizowana poprzez sieć światłowodową lub radiolinię w paśmie licencjonowanym i dostosowana do Twoich potrzeb

Niższe koszty

Dzierżawiąc łącze oszczędzasz na budowie kosztownej i zaawansowanej infrastruktury

Zasięg

Możliwości świadczenia usługi w Polsce i na świecie

Dostępność 24/7

Z usługi możesz korzystać w trybie 24/7

Łącze Dzierżawione od Plusa - FAQ
Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Łącze dzierżawione, a szerokopasmowy dostęp do Internetu różni kilka kluczowych aspektów. W przeciwieństwie do typowego dostępu szerokopasmowego, dzierżawa łącza internetowego zapewnia dedykowaną, bezpieczną i niezawodną ścieżkę komunikacji, co minimalizuje opóźnienia i ryzyko utraty danych. Dodatkowo, łącze dzierżawione jest symetryczne, co oznacza, że zarówno prędkość jak i czas wysyłania oraz pobierania danych jest taka sama, co jest niezwykle korzystne dla firm wymagających stabilnego transferu danych.

Łącze dzierżawione prawidłowo kojarzymy z siecią WAN (Wide Area Network), ponieważ łączy kilka pojedynczych sieci lokalnych, zwanych siecią LAN (Local Area Network) zapewniając niezawodną i bezpieczną komunikację między nimi . Plus to gwarancja globalnego zasięgu, mamy sprawdzonych partnerów na całym świecie. Dzięki temu zaprojektujemy , zestawimy oraz będziemy monitorować Twoje łącze niemalże w każdym miejscu na Ziemi, jeśli tylko pozwolą na to warunki techniczne, dbając o bezpieczną transmisję Twoich danych.

VPN (Virtual Private Network) i łącze dzierżawione to różne rozwiązania. VPN wykorzystuje publiczną infrastrukturę Internetu, podczas gdy dzierżawa łączy telekomunikacyjnych zapewnia dedykowaną, bezpieczną i niezawodną trasę komunikacji eliminując ryzyko dostępu osób niepowołanych do danych firmowych, podejrzanych stron lub kradzieży tożsamości. Łącze dzierżawione jest polecane dla firm, które potrzebują wyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności w transmisji danych.

Główną różnicą między ADSL (asymetryczne połączenie cyfrowe), a dzierżawą łącza internetowego jest symetria przepustowości. ADSL umożliwia większą prędkość ściągania danych kosztem niższej prędkości wysyłania danych, podczas gdy łącze dzierżawione jest symetryczne, co zapewnia równoczesne szybkie przesyłanie i pobieranie danych w czasie rzeczywistym.

Łącze dzierżawione to specjalistyczne łącze telekomunikacyjne, które umożliwia firmie stworzenie wspólnej przestrzeni wymiany danych między dwoma oddziałami i korzystanie z sieci z taką prędkością, jakby wszyscy pracownicy byli w jednym budynku. Działa na zupełnie innej zasadzie niż typowe połączenie, gdzie łącze jest współdzielone z innymi użytkownikami. Dzierżawa łącza internetowego to najprościej mówiąc wynajęcie prywatnego, dedykowanego połączenia internetowego łączącego kilka lokalizacji Twojej firmy. Wykorzystując dzierżawę łączy twoja firma jest ich jedynym użytkownikiem, co gwarantuje bezpieczeństwo, najwyższą jakość i szybkie transfery danych.

Główna różnica między światłowodem, a łączem dzierżawionym to technologia transmisji danych. Światłowód wykorzystuje światło do przesyłania danych, podczas gdy łącze dzierżawione może korzystać z różnych technologii, w tym m.in. z włókna światłowodowego, miedzi lub łącza radiowego.

Dzierżawa łączy telekomunikacyjnych, a Ethernet to dwie różne technologie. Ethernet jest standardem, który umożliwia tworzenie sieci lokalnych (LAN). Z kolei łącze dzierżawione to połączenie między oddzielonymi lokalizacjami, co czyni ją bardziej odpowiednią dla sieci WAN (Wide Area Network).

Bezprzewodowe połączenia zwykle odnoszą się do sieci takich jak Wi-Fi czy łącza komórkowe (np. 3G, 4G, 5G), które nie wymagają fizycznego połączenia kablowego i opierają się na technologii radiowej do przekazywania danych. Łącze dzierżawione jest fizycznym połączeniem między dwoma punktami, które zapewnia dedykowaną ścieżkę komunikacji. Charakteryzują się one stabilnością, wysoką jakością połączenia oraz niższymi opóźnieniami, co jest szczególnie ważne dla firm, które potrzebują niezawodnej łączności internetowej.

MPLS (Multi-Protocol Label Switching) i dzierżawa łączy telekomunikacyjnych to dwie różne technologie. MPLS to rodzaj usługi sieciowej, która umożliwia efektywne przekierowywanie ruchu danych między różnymi lokalizacjami w sieci, podczas gdy łącze dzierżawione zapewnia dedykowaną, bezpieczną trasę komunikacji między lokalizacjami.

Choć żadna technologia nie jest całkowicie pozbawiona ryzyka, to dzierżawa łącza telekomunikacyjnego jest jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań, jeżeli chodzi o ciągłość i bezpieczeństwo łączności oraz transmisji danych. Włamanie się do nich uchodzi za bardzo trudne, o ile nie niemożliwe. Operatorzy łączy dzierżawionych stosują zaawansowane metody szyfrowania danych oraz ciągle je monitorują by wykrywać ewentualne próby włamania. Poza tym, dzierżawa łączy jest dedykowana tylko dla danej firmy, co oznacza, że nie są one współdzielone z innymi użytkownikami Internetu. To zapewnia większą prywatność i bezpieczeństwo danych. 

Łącze dzierżawione jest zazwyczaj bezpiecznym rozwiązaniem, ale jak każda technologia, może być podatne na ataki. Dlatego ważne jest, aby korzystać z usług renomowanych dostawców takich jak Plus.

W dzisiejszych czasach trudno nawet sobie wyobrazić sprawne działanie biznesu bez stabilnego i szybkiego połączenia internetowego. Dla firm, które potrzebują bezpiecznej, niezawodnej łączności 24/7, dzierżawa łączy telekomunikacyjnych może się okazać idealnym rozwiązaniem. W porównaniu z połączeniami publicznymi, łącze dzierżawione ma dużo wyższe standardy zabezpieczeń, jest zaprojektowane pod indywidualne potrzeby Klienta i nikt spoza Jego organizacji  nie będzie miał do niego dostępu. Oznacza to, że jest to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza dla przedsiębiorstw przetwarzających wrażliwe dane.

Łącze dzierżawione gwarantuje stałą prędkość przesyłania danych w obie strony. Samo połączenie cechuje niski ping i minimalny jitter. Dzięki wysokiej przepustowości linii, to rozwiązanie okaże się idealne dla firm korzystających z aplikacji chmurowych czy hostujących strony internetowe z dużym ruchem.

Jedną z większych zalet dzierżawy łączy telekomunikacyjnych jest wysoki poziom bezpieczeństwa i prywatności. W porównaniu z połączeniami publicznymi, łącze dzierżawione ma dużo wyższe standardy zabezpieczeń. Dodatkowo nikt z zewnątrz nie może z niego korzystać, co jest istotne zwłaszcza dla przedsiębiorstw przetwarzającym poufne dane. Łącze dzierżawione to łącze „szyte na miarę” – dostosowane pod każdym względem do Twoich potrzeb. To Ty decydujesz o jego przepustowości, a my gwarantujemy ci najwyższą jakość transmisji.

Wadą tego rozwiązania jest to, że opcja ta jest zazwyczaj droższa w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami, takimi jak DSL (Digital Subscriber Line) czy kabel.  Dodatkowo, czas wdrożenia takiego rozwiązania może być nieco dłuższy. Należy jednak pamiętać, że łącze dzierżawione jest projektowane pod indywidualne potrzeby Klienta, a korzyści, jakie dostajesz w zamian za wyższe koszty i poświęcony czas zdecydowanie przewyższają korzyści płynące z tańszych połączeń.

Sieci WAN oparte na łączach dzierżawionych zapewniają większą kontrolę nad funkcjami sieciowymi. Firmy często rozwijają swoją działalność, a sieć WAN musi być elastyczna i łatwo skalowalna. Łącze dzierżawione pozwala na łatwe dostosowanie przepustowości i wymaganego zakresu usług do bieżących potrzeb firmy, jednocześnie zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa bez limitu wykorzystania Internetu.

Jeśli jesteś zainteresowany Łączem Dzierżawionym, skontaktuj się z naszym Doradcą Biznesowym, który odpowie na Twoje pytania i pomoże w aktywacji usługi.
Usługa powiązana

Sieć Firmowa MPLS

Jeśli posiadasz wiele oddziałów firmy zlokalizowanych w Polsce i/lub na świecie możesz połączyć je wszystkie Łączem Dzierżawionym i stworzyć elastyczną Sieć Firmową MPLS.

Zarządzaj sprawnie ruchem oraz zyskaj dostęp do monitoringu jakości parametrów sieciowych.

Sprawdź sam, jakie to proste!

Sprawdź również
left arrow
right arrow
Internet Symetryczny
Prywatny APN
Plus Data Center