Trwa ładowanie...
Czym jest ShareFleet

System ShareFleet, to gotowy, nowoczesny system współdzielenia samochodów w Twojej firmie czy zarządzanej przez nią instytucji. Pozwala on wprowadzić innowacyjną politykę flotową, której największym atutem jest redukcja kosztów utrzymania floty.

ShareFleet obsługuje różne modele biznesowe:

 

  • ShareFleetCorpo - dla firm które chcą udostępnić pracownikom współdzielenie aut służbowych
  • ShareFleetRent - dla wypożyczalni, salonów i serwisów samochodowych
  • ShareFleetHub - dla tych, którzy chcą stworzyć “Hub Mobilności”
Korzyści rozwiązania oferowanego w sieci Plus

Zobacz co zyskujesz dzięki usłudze ShareFleet

Zautomatyzowany proces rejestracji Klientów (podpisywanie regulaminów w aplikacji)

Automatyzacja rezerwacji pojazdów, obsługa kalendarza z poziomu smartfona

Zautomatyzowane wydawanie pojazdów, zdalne otwieranie i zamykanie samochodu

Automatyzacja płatności i rozliczania jazd

ShareFleetCorpo

To system dedykowany firmom, które chcą współdzielić samochody służbowe wśród swoich pracowników (carsharing poolowy). ShareFleetCorpo daje możliwość płatnego udostępniania pojazdów poza godzinami pracy po preferencyjnych cenach, obsługi różnych rodzajów pojazdów (samochodów, skuterów, rowerów i hulajnóg), a także lokalizacji pojazdów w parkingach podziemnych i kończenia w tych miejscach wynajmu. Funkcjonalności aplikacji dla administratora floty mogą być indywidualnie dobrane, w zależności od potrzeb monitorowania pojazdów. Jej podstawowe funkcje to m.in.: wynajem pojazdu z bazy, akceptacja przez przełożonego, sterowanie otwarciem i zamknięciem pojazdu, czy podsumowanie kosztów i ocena profilu kierowcy.

ShareFleetRent

To system dedykowany dla wypożyczalni, salonów i serwisów samochodowych, które chcą udostępniać swoje pojazdy, za pomocą aplikacji mobilnej. Jako właściciel floty masz możliwość bezobsługowego wynajmu pojazdu przez wysłanie mailem linka do rezerwacji i elastycznego zarządzania strefami pobrania i zwrotu pojazdów. Cały proces wynajmu pojazdów możesz przenieść do aplikacji mobilnej dobierając indywidualnie zakres monitorowania floty. Obejmuje on m.in.: kalendarz rezerwacji, rezerwację samochodu, wynajem, otrzymanie linku przez klienta do rezerwacji samochodu, rejestrację metod płatności i fakturowania, potwierdzenie rezerwacji, nawigację do samochodu.

ShareFleetHub

Ten system dedykowany jest podmiotom, które chcą stworzyć “Hub Mobilności”, udostępniając swoim klientom samochody, skutery, rowery oraz hulajnogi, w ramach kompleksowej obsługi biurowca lub osiedla mieszkaniowego. ShareFleetHub daje możliwość implementacji do usługi różnych rodzajów pojazdów, w tym elektrycznych, a także tworzenie własnej sieci dostawców usług z automatycznym modelem wzajemnych rozliczeń. Aplikacje pobrane zarówno na system iOS jak i Android mają opcję pełnej personalizacji. Pozostałe funkcjonalności to: zamknięta rejestracja użytkowników z systemem zaproszeń, obsługa wielu baz, model bazowy z wynajmem ad hoc, model bazowy z kalendarzem rezerwacji, obsługa promocyjnych doładowań, rezerwacji i historia przejazdów.

Elementy składowe systemu
Terminal
Konieczny do zbierania danych z pojazdu i przekazywania informacji na serwer, a także służące do automatyzacji procesu otwierania, zamykania i zabezpieczenia samochodu.
Serwer
Konieczny do gromadzenia, archiwizowania, przetwarzania danych dotyczących każdego pojazdu w Twojej flocie.
Aplikacja
ShareFleet web – aplikacja do administrowania usługą dla zarządzającego ShareFleet mobile – aplikacja do rezerwacji, wynajmu, otwierania i zamykania samochodu dla użytkownika.
Technologie dostarczane przez Keratronik

Usługa ShareFleet działa w oparciu o urządzenia telematyczne dostarczane przez Keratronik - firmę projektującą i wdrażającą zaawansowane i innowacyjne technologie GPS i GSM.

Z dedykowanych systemów komunikacji, monitorowania i zarządzania pojazdami dostarczanych przez Keratronik, korzysta ponad 200 tysięcy użytkowników.

Potrzebujesz rozwiązania jeszcze lepiej dostosowanego do działalności Twojej firmy? Powiedz nam o tym, a przygotujemy dla Ciebie zindywidualizowaną ofertę.

ShareFleet - FAQ
Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

System ShareFleet oferuje automatyzację wielu procesów – rejestrację klientów poprzez podpisywanie regulaminów w aplikacji, rezerwację samochodów bezpośrednio w kalendarzu wynajmów oraz wydawanie pojazdów, a także płatności i rozliczanie jazd prywatnych i służbowych. Ponadto możesz korzystać z otwierania i zamykania samochodu z poziomu aplikacji

Tak, ShareFleet obsługuje różne modele biznesowe. Wśród nich wyróżniamy ShareFleetCorpo (dla firm udostępniających współdzielenie aut służbowych dla pracowników), ShareFleetRent (dedykowany wypożyczalniom, salonom i serwisom samochodowym) oraz ShareFleetHub (dla każdego, kto chce stworzyć „Hub Mobilności”, biurowce, osiedla mieszkaniowe).

Tak, ShareFleetCorpo daje możliwość płatnego udostępniania pojazdów poza godzinami pracy.

Administrator floty może dopasować funkcjonalności aplikacji w zależności od potrzeb. Zyskaj wpływ nad takimi opcjami, jak: wynajem pojazdu z bazy, sterowanie otwarciem i zamknięciem pojazdu, akceptacja wynajmu pojazdu przez przełożonego czy podsumowanie kosztów oraz ocena profilu kierowcy.

Dzięki terminalowi zbierane są dane z pojazdu i przekazywane następnie na serwer. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujesz automatyzację procesu otwierania, zamykania i zabezpieczenia samochodu. Istnieje możliwość rozliczania i wynajmowania samochodów w celach prywatnych

Tak, usługa ShareFleet działa w oparciu o urządzenia telematyczne dostarczane przez firmę Keratronik, która projektuje oraz wdraża innowacyjne technologie GPS i GSM.

Tak, ponieważ system ShareFleetHub umożliwia stworzenie „Hubu Mobilności” – dzięki niemu udostępnisz klientom samochody, skutery, rowery oraz hulajnogi w ramach kompleksowej obsługi biurowca lub osiedla mieszkaniowego.

Współdzielenie aut poprzez ShareFleetCorpo zapewnia automatyzację procesu rozliczania aut, wgląd w profil kierowcy, a także pozwala gromadzić dane na temat każdego pojazdu z floty, co w efekcie przyczynia się do redukcji kosztów utrzymania całej floty. Dodatkowo w pełni automatyczne rozliczanie jazd prywatnych ogranicza bezpośrednio koszy utrzymania samochodów.

Jeśli jesteś zainteresowany usługą ShareFleet, skontaktuj się z naszym Doradcą Biznesowym, który odpowie na Twoje pytania i pomoże w aktywacji usługi.
Usługa powiązana

Zarządzanie Flotą Pojazdów

Usługa Zarządzania Flotą Pojazdów pozwala Ci przez całą dobę monitorować każdy pojazd, maszynę, naczepę, czy nawet kontener z Twojej firmowej floty, a także sposób użytkowania floty przez kierowców.

Sprawdź sam, jakie to proste!