Trwa ładowanie...
Czym jest Lokalizacja Urządzeń Mobilnych

Usługa Lokalizacji Urządzeń Mobilnych pozwala szybko i łatwo namierzyć telefony oraz inne urządzenia wyposażone w kartę SIM.

Nieważne, ile osób zatrudniasz — nie ma ograniczenia co do liczby śledzonych kart SIM. Wystarczy, że Twój numer jest w Plusie.

Dostęp do Lokalizacji Urządzeń Mobilnych jest bardzo wygodny, potrzebujesz tylko komputera połączonego z Internetem.

Monitoruj czas pracy zespołu

Usługa Lokalizacji Urządzeń Mobilnych ma szereg funkcjonalności. Jedną z nich jest kontrola czasu pracy pracowników.

Dzięki temu monitorujesz nie tylko aktualne położenie Urządzenia Mobilnego, ale sprawdzasz, czy pracownik wykonywał swoje obowiązki w godzinach pracy.

Sprawdź, co jeszcze daje Ci usługa Lokalizacji Urządzeń Mobilnych w Plusie.

Korzyści Lokalizacji Urządzeń Mobilnych
Lokalizacja
Masz aktualne dane o położeniu urządzeń, więc widzisz też, gdzie znajdują się Twoi pracownicy.
Lokalizacja
Masz aktualne dane o położeniu urządzeń, więc widzisz też, gdzie znajdują się Twoi pracownicy.
Bezpieczeństwo
Zwiększasz poziom bezpieczeństwa zasobów firmy: pracowników, pojazdów, ładunków.
Bezpieczeństwo
Zwiększasz poziom bezpieczeństwa zasobów firmy: pracowników, pojazdów, ładunków.
Kontrola
Łatwo możesz sprawdzić, czy pracownicy są tam, gdzie powinni być i czy aktualnie pracują — podnosisz dyscyplinę.
Kontrola
Łatwo możesz sprawdzić, czy pracownicy są tam, gdzie powinni być i czy aktualnie pracują — podnosisz dyscyplinę.
Oszczędność
Usługa działa na tych telefonach, które posiadają Twoi pracownicy — nie musisz wymieniać urządzeń ani kart SIM.
Oszczędność
Usługa działa na tych telefonach, które posiadają Twoi pracownicy — nie musisz wymieniać urządzeń ani kart SIM.
Technologie dostarczane przez Locon

Usługa Lokalizacji Urządzeń Mobilnych działa w oparciu o technologie dostarczane przez firmę Locon.

Locon jest liderem w zakresie serwisów lokalizacyjnych (Location Based Services) oraz serwisów opartych o technologie GSM i GPS w Polsce.

Lokalizacja Urządzeń Mobilnych - FAQ
Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zastanawiasz się, jakie korzyści niesie ze sobą wdrożenie usługi lokalizacji urządzeń mobilnych w Twojej firmie? Lokalizowanie telefonu to nowoczesne rozwiązanie technologiczne, będące kluczowym elementem zarządzania bezpieczeństwem i efektywnością w firmie. Dlaczego więc warto zainwestować w tę usługę?

●      Zwiększone bezpieczeństwo pracowników: Namierzanie telefonu zwiększa bezpieczeństwo pracowników. Lokalizator telefonu umożliwia pracodawcy monitorowanie, gdzie są jego pracownicy w czasie podróży służbowych lub nadzorowanie wykonywania zadań w terenie. W przypadku sytuacji awaryjnych, takich jak wypadki samochodowe, lokalizator telefonu może się okazać kluczowy dla szybkiego udzielenia pomocy.

●      Monitorowanie i kontrola: Lokalizator telefonu umożliwia monitorowanie pracowników w czasie rzeczywistym. Możesz sprawdzić, czy pracują według ustalonych stref i zakresów godzinowych oraz czy realizują powierzone im zadania.

●      Zabezpieczenie przed kradzieżą: Namierzanie telefonu to nie tylko bezpieczeństwo pracowników, ale także samych urządzeń. W przypadku kradzieży lub zagubienia sprzętu wiesz, gdzie się znajduje.

●      Powiadomienia SMS: Usługa lokalizacji urządzeń mobilnych oferuje również darmowe powiadomienia SMS, umożliwiając Ci skontaktowanie się z pracownikami w czasie rzeczywistym. Dodatkowo możesz definiować zdarzenia lokalizacyjne i odbiorców powiadomień, na przykład informując ich o opuszczeniu wyznaczonej strefy.

●      Oszczędność: Nie musisz inwestować dodatkowo w nowy sprzęt. Lokalizowanie telefonu komórkowego przez sieć komórkową działa na wszystkich istniejących urządzeniach wyposażonych w kartę SIM. Wystarczy aby numer był zarejestrowany w Plusie, co oznacza oszczędność czasu i środków.

Usługa lokalizacji umożliwia śledzenie różnych rodzajów urządzeń mobilnych. Głównie koncentrujemy się na takich sprzętach jak smartfony, tablety czy laptopy, chociaż możliwe jest nawet lokalizowanie niektórych urządzeń IoT (Internet of Things) czy pojazdów. Jeśli tylko dane urządzenie jest wyposażone w aktywną kartę SIM i ma dostęp do sieci komórkowej Plusa, to jego namierzanie jest możliwe.

Namierzanie telefonu może odbywać się bez konieczności zakupu jakichkolwiek dodatkowych nowych urządzeń, bądź modułów. Dzięki wykorzystaniu triangulacji niepotrzebny jest nawet GPS. By lokalizowanie telefonu było możliwe wystarczy, że numer jest zarejestrowany w sieci Plus, posiada aktywną kartę SIM i dostęp do sieci komórkowej.

W dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie biznesu urządzenia mobilne takie jak smartfony, tablety czy laptopy, stały się integralną częścią codzienności. Jednak co się stanie, gdy nagle zgubimy telefon lub gdy stanie się on celem kradzieży? Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy, czy osobą prywatną utrata jakiegokolwiek urządzenia mobilnego może być stresującym doświadczeniem. Lokalizator telefonu zawsze daje możliwość śledzenia i zwiększa szanse na odnalezienie zagubionego sprzętu.

W biznesie wiedza, gdzie znajdują się Twoje urządzenia jest nieoceniona. Lokalizacja urządzeń mobilnych pozwala ustalić, gdzie znajdują się urządzenia firmowe, dzięki czemu jesteś w stanie sprawdzić, gdzie są Twoi pracownicy. Może się to okazać wyjątkowo pomocne w sytuacjach awaryjnych. W sytuacji, gdyby jeden z Twoich pracowników uległ wypadkowi, lokalizator telefonu pomoże go odnaleźć, by szybciej udzielono mu pomocy.

Rozwiązania umożliwiające lokalizację telefonu czy innego sprzętu mobilnego dają pewność, że będziesz w stanie odnaleźć swoje urządzenia oraz zwiększyć bezpieczeństwo swoich aktywów i pracowników.

Namierzanie telefonu to wszechstronne narzędzie, które służy wielu celom biznesowym. Oferuje szereg funkcji, które pozwalają na śledzenie i zarządzanie urządzeniami mobilnymi w efektywny i bezpieczny sposób.
Główne z nich to:

●      Lokalizowanie terminali: System monitoring Plus pozwala na dokładne lokalizowanie telefonu, umożliwiając śledzenie jego położenia w czasie rzeczywistym. Możesz ustawić regularne pomiary lub natychmiastowo zlokalizować urządzenie na żądanie. By namierzanie telefonu było intuicyjne, interfejs systemu Monitoring Plus jest wyposażony w mapę, na której zaznaczone są śledzone urządzenia.

●      Miasta i strefy: Ta funkcja umożliwia tworzenie wirtualnych stref geograficznych bądź punktów kontrolnych dla pracowników. Oznacza to, że gdy twoje urządzenie opuści wyznaczona strefę automatycznie otrzymasz powiadomienie.

●      Wiadomości SMS: Moduł umożliwiający wysyłanie wiadomości SMS do jednego lub wielu telefonów jednocześnie. Możesz także korzystać z gotowych szablonów wiadomości oraz generować raporty z wysłanych wiadomości.

●      Zadania: System Monitoring Plus daje możliwość przypisywania zadań pracownikom oraz na śledzenie postępu ich realizacji.

●      Zdarzenia: Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą precyzyjnie określać zdarzenia wejścia lub wyjścia swojego urządzenia do określonego miasta lub strefy. Pozwala to na skonfigurowanie systemu, aby reagował na te zdarzenia, co umożliwia bardziej efektywne zarządzanie lokalizacją urządzenia i dostosowanie działań zgodnie z wymaganiami biznesowymi.

Lokalizowanie telefonu nie wymaga instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania na urządzenia. Tak więc jeśli lokalizacja urządzenia, z którego korzysta pracownik ma być monitorowana, nie jest konieczne przeprowadzanie dodatkowych szkoleń. Pracowników wystarczy jedynie poinformować, że położenie ich służbowych urządzeń będzie monitorowane oraz wyjaśnić powody lokalizowania/monitorowania.

Natomiast jeżeli planujesz wyznaczyć w Twoim przedsiębiorstwie osoby odpowiedzialne za zarządzanie systemem lokalizacji urządzeń, to warto przeprowadzić szkolenie. Przede wszystkim warto, by takie osoby zaznajomiły się z interfejsem użytkownika usługi Monitoring Plus i funkcjami systemu, aby efektywnie korzystały z jego funkcjonalności. Warto również przeszkolić takie osoby z odpowiedniego raportowania czy poprawnego konfigurowania powiadomień.

Jeśli jesteś zainteresowany Lokalizacją Urządzeń Mobilnych, skontaktuj się z naszym Doradcą Biznesowym, który odpowie na Twoje pytania i pomoże w aktywacji usługi.
Sprawdź również
left arrow
right arrow
Zarządzanie Urządzeniami Mobilnymi
Samsung KNOX
Usługi Serwisowe dla Firm