Trwa ładowanie...
IoT w rolnictwie i ochronie środowiska

IoT w rolnictwie to ogromna rewolucja i zmiana dla manualnego zarządzania gospodarstwem. Dzięki nowoczesnej technologii jesteśmy w stanie zaoferować zdalną kontrolę i inteligentne zarządzanie procesami koniecznymi do utrzymania upraw na najwyższym poziomie. Inteligentne rolnictwo to ekologia, ale przede wszystkim ekonomia, choćby poprzez efektywniejsze wykorzystywanie zasobów wody, czy nawozów stosowanych w rolnictwie. Dane zbierane przez czujniki zamontowane w glebie pozwalają dokładnie określić jej parametry, a tym samym pomóc w zaplanowaniu precyzyjnego nawadniania i fertygacji adekwatnie do potrzeb upraw. Dzięki monitoringowi danych w czasie rzeczywistym, rolnicy mogą znacznie wcześniej przewidywać potencjalne zagrożenia i dużo szybciej na nie reagować. 

Agreus

Nowoczesne rozwiązanie dla rolnictwa

AGREUS® to bezprzewodowy system klasy Smart Village, umożliwiający pozyskiwanie danych pomiarowych ułatwiających podejmowanie decyzji agrotechnicznych, a także sterowanie systemami. System obejmuje dedykowane czujniki i moduły wykonawcze oraz aplikację dostępną zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na urządzeniach mobilnych, tj. laptopach, tabletach czy smartfonach.

Dzięki całodobowemu dostępowi do informacji o tym co się dzieje w gospodarstwie, AGREUS® pozwala zwiększyć plony przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.

Przejdź na stronę Agreus aby zalogować się do aplikacji

Funkcjonalności rozwiązania oferowane w sieci Plus
+

Monitorowanie wilgotności gleby i podłoży ogrodniczych

+

Monitorowanie zasolenia gleby i podłoży ogrodniczych

+

Monitorowanie temperatury gleby i podłoży ogrodniczych

+

Monitorowanie temperatury i wilgotności powietrza

+

Monitorowanie temperatury punktu rosy i temperatury termometru mokrego

+

Zdalne sterowanie nawadnianiem w oparciu o rzeczywistą wilgotność gleby

+

W pełni konfigurowalne, automatyczne (SMS/e-mail/aplikacja mobilna) systemy ostrzegania o przekroczeniu mierzonych parametrów np. występowania przymrozków

+

Monitorowanie długości czasu zwilżenia liści, szacowanie prawdopodobieństwa infekcji grzybiczych

+

Zarządzanie oświetleniem

+

Przeglądanie i generowanie raportów z danych historycznych

Dostawca rozwiązania

INVENTIA jest światowym dostawcą opartych na technologiach mobilnych (2G/LTE, LTE Cat. M1, NB-IoT, LTE450) i GPS/GNSS urządzeń telemetrycznych i lokalizacyjnych. 

INVENTIA oferuje otwarte i skalowalne systemy, bazujące na sprawdzonych standardach przemysłowych, przyjazne narzędzia konfiguracyjne i integracyjne zapewniające łatwe połączenie z posiadanymi przez użytkownika systemami SCADA, relacyjnymi bazami danych oraz systemami zarządzania i analizy danych. Rozwiązania Inventii to także elementy i systemy Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) oraz interaktywny system wizualizacji i raportowania w technologii chmury, z dostępem z poziomu urządzeń mobilnych.

Projektowanie, produkcja i sprzedaż a także usługi świadczone przez INVENTIĘ objęte są certyfikowanym Systemem Zarządzania Jakością zgodnym z normą ISO 9001:2015.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą GPP, skontaktuj się z naszym Doradcą Biznesowym, który odpowie na Twoje pytania i pomoże w aktywacji usługi.