Trwa ładowanie...
Przetwarzanie danych telemetrycznych

Przetwarzanie danych telemetrycznych bywa kluczowym elementem sprawnego i efektywnego prowadzenia działalności firm w wielu branżach. Informacje dotyczące temperatury, ciśnienia atmosferycznego, wilgotności powietrza i innych parametrów doskonale sprawdzą się nie tylko przy uprawach i hodowlach, ale wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z materiałami wrażliwymi na działanie czynników zewnętrznych. Możliwości jest nieskończenie wiele - od żywności, przez biblioteki, serwerownie, aż po dzieła sztuki które możemy podziwiać w muzeach.

Przykłady obiektów w których sprawdzi się smart metering

Zobacz w jakich obiektach warunki atmosferyczne mają znaczenie.

Przechowywanie warzyw/owoców
Jeśli prowadzisz firmę zajmującą się magazynowaniem żywności, musisz szczególnie zadbać o panujące w magazynach czy chłodniach warunki atmosferyczne, aby jedzenie pozostało jak najdłużej świeże.
Przechowywanie farmaceutyków
Prawidłowe działanie leków jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy są one odpowiednio przechowywane. Znaczenie ma nie tylko rodzaj opakowania, ale także nasłonecznienie, temperatura czy wilgotność miejsca w którym są przechowywane.
Przechowywanie danych
Opomiarowanie serwerowni ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i ochrony danych. Nieodpowiednia temperatura czy wilgotność powietrza mogą doprowadzić do przegrzania lub zwarcia instalacji i utraty zgormadzonych danych.
Rozwiązanie Smart Zone

Nowoczesne rozwiązanie meteringu małych i średnich obiektów

Rozwiązanie Smart Zone umożliwia Klientom indywidualny dobór parametrów które chcą zbierać, przetwarzać i analizować w ramach monitorowanego obiektu. Monitoring obiektów obejmuje nie tylko warunki atmosferyczne panujące w pomieszczeniu, takie jak temperatura, ciśnienie, czy wilgotność powietrza, ale także wszelkie zdarzenia mające wpływ na działanie obiektu - np. pojawienie się dymu, czy otwieranie drzwi.

Dane przekazywane są na platformę Data Portal, służącej zbieraniu i przedstawianiu danych telemetrycznych, zbieranych ze wskazanych przez Klienta punktów pomiarowych. Umożliwia ona analizę i wnioski dzięki, którym usprawnisz działanie swoje biznesu.

Przejdź na stronę Data Portal i zaloguj się do aplikacji.

Wybierz pakiet odpowiedni dla Twojej firmy

Sprawdź jaki zakres ochrony zapewni każdy z nich.

Smart Zone Środowisko
Rozwiązanie pozwalające na pomiar temperatury i wilgotności powietrza w pomieszczeniu, a także wykrywanie otwarcia drzwi.
Smart Zone Bezpieczeństwo
Rozwiązanie pozwalające na wykrywanie zadymienia i zalania pomieszczenia, a także wykrywanie otwarcia drzwi lub okna.
Smart Zone Max
Rozwiązanie pozwalające na pomiar temperatury i wilgotności powietrza w pomieszczeniu, a także wykrywanie zadymienia i zalania pomieszczenia oraz otwarcia drzwi lub okna.
Korzyści rozwiązania oferowanego w sieci Plus
+

monitorowanie krytycznych parametrów środowiskowych - temperatury i wilgotności powietrza

+

kontrola bezpieczeństwa - monitoring dostępu do pomieszczenia, wykrywanie nieautoryzowanych wejść i prób włamań

+

wykrywanie stanów alarmowych - zalania pomieszczenia, obecności dymu, gazów i innych substancji chemicznych

+

wczesne wykrywanie problemów - ciągły monitoring zadanych parametrów oraz możliwość wysyłania powiadomień o przekroczeniu wartości ostrzegawczych oraz alarmowych badanych parametrów

+

raportowanie i analiza danych - zbieranie danych, generowanie raportów i analizy trendów w celu sprawnego zarządzania serwerownią

+

skalowalność systemu - możliwość łatwej rozbudowy systemu o więcej pomieszczeń lub dodatkowe pomiary

+

dostęp do wizualizacji i danych z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu

Monitoring serwerowni - dlaczego to tak ważne?

Odpowiednie warunki w serwerowni, to warunek konieczny do utrzymania bezpiecznej i niezawodnej infrastruktury IT. Parametry środowiskowe - m.in. poziom wilgotności powietrza, temperatura, czy np. pojawienie się zadymienia - mają istotny wpływ na prawidłowe działanie serwerów. Ich monitoring ma ogromne znaczenie dla szybkości reagowania na potencjalne awarie i zapobiegania im. 

Dostawca rozwiązania

INVENTIA jest światowym dostawcą opartych na technologiach mobilnych (2G/LTE, LTE Cat. M1, NB-IoT, LTE450) i GPS/GNSS urządzeń telemetrycznych i lokalizacyjnych. 

INVENTIA oferuje otwarte i skalowalne systemy, bazujące na sprawdzonych standardach przemysłowych, przyjazne narzędzia konfiguracyjne i integracyjne zapewniające łatwe połączenie z posiadanymi przez użytkownika systemami SCADA, relacyjnymi bazami danych oraz systemami zarządzania i analizy danych. Rozwiązania Inventii to także elementy i systemy Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) oraz interaktywny system wizualizacji i raportowania w technologii chmury, z dostępem z poziomu urządzeń mobilnych.

Projektowanie, produkcja i sprzedaż a także usługi świadczone przez INVENTIĘ objęte są certyfikowanym Systemem Zarządzania Jakością zgodnym z normą ISO 9001:2015.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą GPP, skontaktuj się z naszym Doradcą Biznesowym, który odpowie na Twoje pytania i pomoże w aktywacji usługi.