Trwa ładowanie...
Dlaczego warto opomiarować energię elektryczną

Wiele firm, bez względu na ich wielkość, mierzy się z problemem wysokich kosztów energii elektrycznej. Dlatego tak ważne jest szukanie oszczędności na wszystkie możliwe sposoby. Jednym z nich jest precyzyjne opomiarowanie energii elektrycznej i szczegółowa analiza jej zużycia. Dzięki temu możemy znacznie efektywniej zarządzać dystrybucją energii, zapobiegać jej nadmiernemu zużyciu, szybciej reagować na wszelkie awarie oraz chronić się przed karami za przekroczenie mocy umownej.

Korzyści opomiarowania energii elektrycznej

Dostosowanie poziomu mocy zamówionej do realnych potrzeb

Kontrola istotnych parametrów sieci (odczyty bieżące i dane historyczne) m.in.: napięcia i prądy na fazach, moc czynna pobierana i oddawana, moc bierna, tgφ – uniknięcie opłat za przekroczenie

Minimalizacja kar za przekroczenia mocy umownej

Ostrzeganie o przekraczaniu krytycznych parametrów definiowanych przez klienta (Strażnik - wyłączanie/przełączenie obwodów)

OMNITORUS

Nowoczesne narzędzie do zarządzania mediami użytkowymi

OMNITORUS to nowa filozofia oszczędzania, która wskazuje newralgiczne miejsca, w których wymagana jest optymalizacja do obniżenia bieżących kosztów i racjonalnego zaplanowania wydatków w przyszłości. To także narzędzie do rozliczania zużycia mediów użytkowych i monitorowania odległych obiektów.

Przyjazny interfejs użytkownika oraz hierarchiczna struktura dostępu do poszczególnych funkcji i raportów pozwala w prosty sposób wykorzystać zalety tego systemu zarówno osobom pełniącym funkcję zarządczą w firmie, jak i pracownikom działów technicznych oraz finansowych.

Główne cechy systemu
Strażnik kosztów
Pilnuje wykonania planów kosztowych związanych z zużyciem mediów i po przekroczeniu zadanych wartości natychmiast informuje o stratach i ubytkach.
Strażnik bilansu
Umożliwia wykrycie ubytków energii. Porównuje wskazanie licznika głównego ze wskazaniami podliczników i informuje o sytuacji, kiedy straty energii w węźle przekroczą dopuszczone wartości.
Strażnik mocy
Na bieżąco kontroluje poziom mocy zużywanej przez fabrykę, firmę, przedsiębiorstwo. Wyeliminuje lub zminimalizuje kary za przekroczenia mocy zamówionej
Pozostałe cechy systemu
+

Raporty techniczne umożliwiają tworzenie tabel, wykresów, zestawień i porównań. Dodatkowo możliwe jest wygenerowanie raportów stanów alarmowych.

+

Raporty on-line to możliwość bieżącego podglądu istotnych parametrów energii elektrycznej w przedsiębiorstwie.

+

Raporty kosztowe to dokładny bilans kosztów za bieżący lub dowolny okres, wskazanie kosztów poniesionych i ich odniesienie do planowanych oraz całkowitych wydatków.

+

Alarmy to możliwość definiowania progów zadziałania alar­mu, określenie miejsca i daty wystąpienia nieprawidłowości.

Dostawca rozwiązania

Apator Rector Sp. z o.o. to lider na krajowym rynku zaawansowanych projektów informatycznych. Spółka specjalizująca się w tworzeniu systemów w technologii GIS. Flagowymi produktami są projekty i rozwiązania informatyczne służące do wspomagania zarządzania majątkiem sieciowym oferowanym na rynku utilities, telekomunikacyjnym, administracji publicznej i samorządowej. Apator Rector oferuje systemy i usługi informatyczne dla największych operatorów sieci dystrybucyjnej. Posiada również wieloletnie doświadczenie i kompetencje w zakresie baz danych oraz opracowuje rozwiązania mobilne tworzone w oparciu o najnowsze technologie. Najnowszym rozwiązaniem spółki jest system do zarządzania mediami użytkowymi OMNITORUS. Spółka Apator Rector jest częścią Grupy Kapitałowej Apator.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą GPP, skontaktuj się z naszym Doradcą Biznesowym, który odpowie na Twoje pytania i pomoże w aktywacji usługi.