Trwa ładowanie...
21-09-2023

Co to były za dni! Udział w tegorocznym, XXXII Forum Ekonomicznym w Karpaczu zapowiedziało około 5000 uczestników. Finalnie w wydarzeniu wzięło udział 6000 gości, co dało nam pole do licznych, ciekawych dyskusji, wymiany spostrzeżeń na temat najważniejszych kwestii gospodarczych i społecznych w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej, a wszystko to przy prezentacji biznesowych rozwiązań Plusa.

Jako Plus uczestniczymy w wydarzeniach mających na celu wymianę doświadczeń pomiędzy biznesem, samorządami i środowiskiem naukowym. Naszą rolą, jako operatora telekomunikacyjnego, jest doradzanie i pomoc w doborze odpowiednich rozwiązań do zmieniających się potrzeb społeczno-ekonomicznych. Dlatego w tym roku ponownie wzięliśmy udział w Forum Ekonomicznym w Karpaczu, aby aktywnie uczestniczyć w dyskusji na temat możliwości rozwoju firm i gospodarki.

Jednym z bardzo ważnych tematów było to gdzie są granice i jak się zabezpieczyć. Z jednej strony sztuczna inteligencja stanowi ogromną szansę dla ludzkości i jest kierunkiem, w którym powinniśmy pójść. Z drugiej, musimy pamiętać, że temu rozwojowi będą towarzyszyły zagrożenia. To tu mnóstwo ekspertów i ludzi polityki dyskutowało na ten temat - wskazał marszałek Przybylski, mówiąc o chęci określenia pewnych kierunków i (jeśli to możliwe) ram związanych ze sztuczną inteligencją.

Polecane

14-09-2023
Przemysł 4.0 – jakie są korzyści dla biznesu?
Nowoczesne rozwiązania i technologie wprowadzane m.in. w celach zwiększenia efektywności prowadzonego biznesu są znakiem nieustannego rozwoju. Coraz większa automatyzacja procesów produkcyjnych, rozwiązania IoT i M2M czy wreszcie sztuczna inteligencja. Zobacz, czym jest Przemysł 4.0 oraz jakie zmiany i korzyści wnosi ta koncepcja do ogólnoświatowego biznesu.
Czytaj dalej

Jednym z wiodących tematów poruszanych na tegorocznym wydarzeniu było zastosowanie nowych technologii, w tym rozwiązań z zakresu IoT (Internetu Rzeczy) w biznesie i jednostkach samorządu terytorialnego. O tym, jak Internet of Things zwiększa oszczędność i efektywność działania biznesu i JST, a także o innych jego zaletach, dyskutowała Magdalena Raczko Kierownik Sprzedaży w Departamencie Wsparcia Biznesowego w czasie panelu „Smart city - miasta przyszłości tylko dla bogatych?”.

Warto wspomnieć też o aktywnościach Grupy Polsat Plus na wydarzeniu. Przez wszystkie 3 dni Forum uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w pokazie multimedialno-sensorycznym „Polska liderem transformacji energetycznej w 2035 roku”, zrealizowanym wspólnie ze spółką ZE PAK. Eksperci GPP uczestniczyli również w dwóch panelach dyskusyjnych: "Atom, słońce, wiatr. W drodze ku zeroemisyjności. Oczekiwania kontra rzeczywistość" oraz "Drugie życie odpadów. Zero Waste w praktyce. Zamiast śmiecić - świecić przykładem". Zwieńczeniem drugiego dnia wydarzenia było zorganizowane w Strefie Grupy Polsat Plus spotkanie z Klientami – bankiet, który uświetniła swoim recitalem Justyna Steczkowska.

Nowy film wizerunkowy!

W czasie Forum Ekonomicznego premierę miał nasz nowy film wizerunkowy prezentujący rozwiązania dla biznesu.

Zapraszamy do oglądania materiału: