Trwa ładowanie...
06-01-2018

Od 3 stycznia 2018 roku wszystkie banki, domy maklerskie czy inne podmioty działające na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego w tym, także w Polsce i oferujące klientom usługi inwestycyjne, muszą dostosować się do wytycznych dyrektywy MiFID II (ang. Markets in Financial Instruments Directive). Zobowiązuje ona wspomniane instytucje do gromadzenia i przesyłania większej ilości danych organom nadzoru.

Zgodnie z MIFID II na  bankach oraz firmach inwestycyjnych spoczywa obowiązek zapisu wszystkich rozmów z klientami, które mają związek ze sprzedażą produktu lub sporządzania z nich raportów. W praktyce oznacza to konieczność rejestracji wszelkich rozmów telefonicznych oraz archiwizację każdej korespondencji SMS/MMS oraz mailowej z klientem.

Dodatkowo instytucje są zobligowane poinformować klienta o tym, że komunikacja między nim a doradcą jest rejestrowana, a także o fakcie, że jest ona dostępna do wglądu przez najbliższych 5 lat.

W Plusie możesz aktywować narzędzia, które pozwolą Ci zrealizować założenia dyrektywy MiFID II: Nagrywanie rozmów, Rejestrowanie SMS/MMS

Nagrywanie rozmów to bezpieczny sposób na nagrywanie wszystkich połączeń telefonicznych z klientami — połączenia rejestrują się automatycznie i nie ma limitu ilości. Nie musisz nawet instalować żadnego oprogramowania ani kupować dodatkowych urządzeń, bo nagrania zapisywane są na wygodnej platformie online. Usługa Nagrywania rozmów umożliwia Ci nie tylko przestrzeganie MiFID II, ale też pomaga poprawić sprzedaż i obniżyć koszty np. poprzez udoskonalanie skryptów sprzedażowych. To wszystko sprawia, że jakość obsługi klienta w Twojej firmie rośnie.

Rejestrowanie SMS/MMS to kolejna usługa, która pomaga Ci spełniać wymogi MiFID II — łatwo zapiszesz w centralnej bazie danych treści wszystkich wiadomości przesyłanych przy pomocy służbowych telefonów komórkowych. Dodatkowo zyskujesz pełną kontrolę nad tym, jakie informacje są przekazywane klientom przez pracowników i odwrotnie. To pozwala Ci też sprawniej wyjaśniać ewentualne spory lub reklamacje.

Uniknij kar za nieprzestrzeganie MiFID II

Analitycy rynków finansowych twierdzą, że reżim kar zastosowany w dyrektywie MiFID II jest bardzo ostry.  Sankcje mogą być stosowane w przypadku co najmniej 240 różnych naruszeń, ale ich lista ma charakter otwarty, więc mogą dojść nowe. Kary za nieprzestrzeganie MiFID II mogą sięgnąć nawet 5 milionów euro lub 10% całkowitego rocznego obrotu.

Z odpowiednimi narzędziami wymagania MiFID II nie są tak trudne do wdrożenia. Skorzystaj z usług Plusa, spełniaj wymogi dyrektywy MiFID II i rozwijaj swoją firmę szybciej.

Polecane

02-01-2018
Uniezależnij firmową telefonię stacjonarną od jej typowych ograniczeń
Model chmury obliczeniowej rewolucjonizuje możliwości wykorzystania rozwiązań teleinformatycznych. Firmową centralę telefoniczną z powodzeniem zastąpić może rozwiązanie oferowane w formie wirtualnej...
Czytaj dalej
Poznajmy się
Opowiedz nam o swojej firmie i dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić.
1
Sprawdzimy, z jakich usług może skorzystać Twoja firma
2
Poznamy dokładnie potrzeby Twojej firmy
3
Dopasujemy ofertę do Twoich wymagań